پشتیبانی آنلاین

1تلفن : 09189162216
 
3iranmenu@gmail.com

 

ساعات پاسخگویی

هفت روز هفته

تلفنها ساعت  7:00   تا  21:00

تیکت و ایمیل تمام وقت آنلاین

ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

فراموشی کلمه عبور!

*

پروژه ساعت روان

پروژه ساعت روان                                                 

                                                           بسمه تعالی

این پروژه تنها با یک دات ماتریس 7*5 قادر است به صورت متحرک و روان ساعت ,تاریخ,متن ,یا تبلیغاتی که مورد نظر شماست به نمایش درآورد.

میکرو استفاده شده پروژه m16 یا m32  هست.البته با دستکاریهای لازم از میکرو های دیگرمانند m64 و m128 در صورتی که حجم اطلاعات نمایشی بیشتر باشد می توان بهره برد.

نحوه کار با اسکن ردیفهای افقی و عمودی دات ماتریس صورت می گیرد به این شکل که ابتدا قسمتی از برنامه که مربوط به temp می باشد با اطلاعاتی که قرار است در یک واحد زمانی نمایش داده شود به ترتیب از یک سمت شروع به پر شدن و شیفت  خوردن می کند  البته این شیفت دادن کاملا نرم افزاری بوده و از پورت میکرو استفاده نمی شود بلکه هر خانه از  temp  با خانه ی سمت راست یا چپ بسته به نوع حرکت انتخاب شده در سورس برنامه جایگزین می شود و به این ترتیب یک حرکت دیتا در صفحه temp میکرو شکل می گیرد .

برای نمایش این حرکت قسمتی از برنامه که مربوط به اسکن دات ماتریس است در این فواصل با سرعتی مشخص (حدود 800 بار در ثانیه) یک حلقه را دور زده و مجددا" به برنامه برمی گردد تا  اطلاعات temp را بخواند و باز همین اتفاق تکرار می شود یعنی هر بار که متن نمایشی یک خانه از ماتریس را حرکت می کند تمپ یک خانه به جلو می رود  نقاط روشن دات ماتریس 800 بار روشن وخاموش می شود و تکرار ادامه دارد تا تمام متن و ساعت و تاریخ نمایش داده شود و دوباره از نو.

کاراکترها از قبل در برنامه طراحی شده و برای نمایش با متن انتخاب شده جایگزین میشوند .

اطلاعات ساعت وتاریخ هم از طریق ارتباط سریال با ای سی ساعت ds1307 بدست می آید.

هفت پایه از میکرو برای ستونهای عمودی و 5 پایه برای ستونهای افقی دات ماتریس و دو پایه هم برای آی سی ساعت استفاده می شود سه پایه هم برای تنظیم ساعت و تاریخ می باشد.

 

 

نویسنده:zenex

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان میهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد
رفتن به بالا